Leworecznosc.pl
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy :: Rejestracja
Profil :: Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości :: Zaloguj

kim jestem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leworecznosc.pl Strona Główna -> Ciekawe historie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kotek06

PostWysłany: 15 Paź 2007, 11:58    Temat postu: kim jestem Odpowiedz z cytatem

Witam!
Pisze tutaj ponieważ mam problem z ustaleniem czy jestem prawo czy lewo ręczny. Wiem ze to głupio wygląda ale zaraz przedstawie swój problem. Wiec tak: pisze prawa rekom (lewa wogule nie potrafie), rzucam lewom, nozyczki trzymam w prawej, kiedy rysuje przy pomocy linijki to trzymam ja w prawej dłoni a ołówek w lewej tak jak leworeczni, kiedy gram w siatke odbijam lewa rekom, jem tak jak praworeczni, mysz komputerową obsługuje prawą rękom. To tylko niektóre przykłady. Prosze o wypowiedz jak wam sie wydaje jestem leworęczny?

PS. Jak to ma znaczenie to jak gram w noge to kope prawa
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Łasica

PostWysłany: 02 Mar 2008, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi sie, że raczej jestes praworęczny. Wielu ludzi praworęcznych wykonuje jakieś czynności lewą reka. Tak samo jak my leworęczni, niktóre czynności wykonujemy prawą ręką.
Ywel Tfel

PostWysłany: 21 Mar 2008, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A może też jesteś leworęczny, tylko w dzieciństwie przestawiali Cię, nauczyciele, rodzice, dziadkowie,... na prawą rękę. Spotkałem już w życiu kilka osób, które mają predyspozycje, cechy, umiejętności typowe dla osób leworęcznych, a wiele rzeczy, w tym pisanie wykonują prawą ręką. Inne rzeczy robią lewą i się dziwią dlaczego. Podczas rozmowy mówią, że owszem będąc dzieckiem brali długopis, kredkę, ołówek w lewą dłoń, ale babcia krzyczała i przekładała w prawą i od zawsze piszą prawą... Ciekawa rzecz jest jeszcze taka, że te osoby mają potem problem z ortografią, robią literówki, itd. Ciekaw jestem czy w przypadku 'kotek06' nie jest podobnie (patrz: słowa typu rekom, lewom, itd.)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jarpen666

PostWysłany: 03 Sie 2009, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Być moze cie przstawili i jesteś oburęczny. Lub poprostu prawo,tylko jak zostasło wspomniane niektóre czynności wygodniej ci wykonywać lewą ręką. My leworęczny też posługujemy sie prawą ;)
ja np wszelkie czynności typu pisanie, rysowanie i inne wykonuję lewą,ale mysz komputerową trzymam w prawej. W lewej rece nie potrafie sie nia posługiwać
Marusha

PostWysłany: 25 Sie 2009, 21:27    Temat postu: Leworęczność a religia Odpowiedz z cytatem

Czy na fakt bycia osoba leworęczną wpływa to jaka religię wyznaje? Skoro u Żydów i Eskimosów populacja osób leworęcznych stanowi aż 20 %?
Ramzesu

PostWysłany: 26 Sie 2009, 21:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żydzi i Eskimosi to nie wyznanie tylko rasa :P Zdecydowanie można podzielić ludzi białych na różne podgatunki i to są dwa wyśmienite tego przykłady.

Kotek06 - zrób sobie parę testów na aktywność półkul - jeśli bardziej aktywną masz półkulę prawą to już wiesz, że jesteś leworęczny.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Leworecznosc.pl Strona Główna -> Ciekawe historie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: